Praca przychodzi SMS-em

Nadeszły lepsze czasy dla bezrobotnych. Jeśli szukasz pracy, to nie musisz już odwiedzać urzędu pracy i agencji pracy po kilka razy w miesiącu, by sprawdzić aktualne oferty pracodawców. Wystarczy telefon komórkowy, a oferta sama do ciebie przyjdzie SMS-em.

Internetowe bazy usług SMS-owych do hurtowego wysyłania wiadomości mają przede wszystkim agencje pracy. Wśród państwowych urzędów ta metoda nie jest jeszcze tak popularna.
19-letnia Monika z Łęczycy jest tegoroczną maturzystą. Właśnie otrzymała ofertę pracy SMS-em. Propozycję pracy przysłała mi agencja pracy z Aleksandrowa Łódzkiego – opowiada Monika.
W SMS-ie czytamy: „Mamy dla pani propozycję pracy w Ozorkowie. Jeśli jest pani zainteresowana proszę zgłosić się do naszego biura lub zadzwonić”. Szukam pracy, ale ta oferta, po sprawdzeniu okazała się nie dla mnie – mówi maturzystka. Pomysł z wysłaniem ofert SMS-em jest jednak bardzo dobry. Nie trzeba tracić czasu na błąkanie się po urzędach. A komórki mają prawie wszyscy.

Patrycja Łachecka, właścicielka agencji pracy w Aleksandrowie Łódzkim, przyznaje, że z takiej formy informowania osób bezrobotnych o możliwości pracy, jej firma korzysta bardzo często. Osoby, które się do nas zgłaszają, po wypełnieniu formularza trafiają do bazy danych – mówi Patrycja Łachecka. Jeśli tylko mamy akurat ofertę pracy, która może zainteresować osobę bezrobotną, wysyłamy jej informację SMS-em. Bezrobotni zazwyczaj odpowiadają natychmiast. W tej chwili mamy pracę dla kobiet w Ozorkowie i Strykowie. Zamiast telefonować do każdego lub wysłać pocztą, informację o etatach rozesłaliśmy na telefony komórkowe naszych klientów.

POLSKA Dziennik Łódzki