Praca w Polsce się opłaca

Polska stała się idealnym miejscem, aby robić karierę – pisze „Dziennik”. Z ekspertyz przeanalizowanych przez dziennikarzy gazety wynika, iż pensje rosną, a zarobki wysokiej klasy specjalistów coraz częściej dorównują tym w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej.
„Polska jest krajem przyszłości i jeśli ktoś myśli w kategoriach awansu zawodowego, to powinien tu zostać” – pisze gazeta. Eksperci poproszeni przez „Dziennik” o komentarz są zgodni: na Polaków w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy będzie czekać aż pół miliona wakatów. Z danych Konfederacji Pracodawców Polskich wynika, że pracowników potrzebuje co trzecia firma budowlana i co dziewiąty zakład produkcyjny.
Do Polski napływają też nowe inwestycje z zagranicy – pisze gazeta. Przypomina, że zbliżają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, w przygotowaniach do których pracę znajdzie przynajmniej 100 tysięcy osób. Większość z nich, jak szacują przedstawiciele polskiego sztabu przygotowującego imprezę, zachowa posady również po zakończeniu mistrzostw. Więcej na ten temat w „Dzienniku”.
źródło: wp.pl