Tesco Polska przeznaczy na tegoroczne podwyżki 63 mln zł

Tesco Polska przeznaczy na tegoroczne podwyżki 63 mln zł
Zarząd sieci handlowej Tesco Polska podpisał porozumienie płacowe z największym, działającym w firmie, związkiem zawodowym NSZZ „Solidarność”. Porozumienie zakłada średni wzrost wynagrodzeń w tym roku na poziomie 30 proc.
Jak poinformował dziennikarzy prezes Tesco Polska Ryszard Tomaszewski, podwyżki dostaną wszyscy pracownicy firmy. Płace zostaną podniesione w tym roku trzykrotnie w marcu, lipcu i listopadzie. Dodatkowo pracownicy z ponad dwuletnim stażem pracy otrzymają jednorazowe nagrody w wysokości od 200 do 500 zł. Na tegoroczne podwyżki Tesco Polska przeznaczy 63 mln zł.
„Zgodnie z porozumieniem najniższe wynagrodzenie w naszej firmie wyniesie dla osób pracujących ponad rok 1,5 tys. zł brutto. Naszym celem jest, żeby nasi pracownicy dobrze zarabiali i byli zadowoleni z pracy” – dodał prezes.
Według przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Tesco Polska Katarzyny Sawickiej, rozmowy z zarządem spółki były trudne i długie, ale związek jest zadowolony z ich efektów.
„Jest to dobre rozwiązanie na 2008 rok, z którego jesteśmy zadowoleni. To pierwsze naprawdę poważne negocjacje w naszej firmie” – oceniła Sawicka.
Sygnatariusz porozumienia – NSZZ „Solidarność” jest największym związkiem zawodowym działającym w Tesco Polska. Zrzesza ponad 2 tysiące osób, czyli około 80 proc. wszystkich związkowców w firmie. Jak poinformowano o efektach porozumienia zostaną powiadomione cztery pozostałe związki zawodowe funkcjonujące w sieci handlowej, w tym „Sierpień 80” z Tych, który 20 lutego zorganizował strajk w swoim hipermarkecie.
„Sierpień 80” domaga się podwyżki o 700 zł. Według zarządu sieci postulat jest nierealny, ponieważ w skali całej sieci oznaczałoby to konieczność przeznaczenia w tym roku dodatkowych 300 mln zł na wzrost płac. „Na taki wydatek nie stać żadnej firmy w kraju” – zaznaczył prezes.

Źródło: onet.pl